Artisans Alive
Artisans Alive
Artisans Alive 2018 Music Schedule
JUNE
Thursday 7th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Sean Luciw
Artisans Alive 2018 Music Schedule
JUNE
Thursday 7th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Sean Luciw
Friday 8th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Brendan Methot
Friday 8th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – Jordy Major and Sam Dyck
Saturday 9th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Ashley Mckenzie
Thursday 14th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Joel Ellsay
Friday 15th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Larry Frisk
Friday 15th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – Jared Doherty & Emilio
Saturday 16th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Darlene Fair
Thursday 21st – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Hal Pemberton
Friday 22nd – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Sean Luciw
Friday 22nd – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – Alkenolics
Saturday 23rd- 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Jackson Marshall
Thursday 28th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Sean Luciw
Friday 29th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Strio V
Saturday 30th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Gary Mockford
JULY
Thursday 5th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Gary Mockford
Friday 6th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Jamie Shinkewski
Friday 6th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – Jackson Marshall
Saturday 7th – Taste of Downtown
• 200blk 11-1:30aPM – Darlene Fair
• 300blk 11:30-2PM – TBA
• 400blk 12-2:30PM – Sean Luciw
Thursday 12th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Alkenolics
Friday 13th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – TBA
Friday 13th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – TBA
Saturday 14th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Larry Frisk
Thursday 19th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Owen Powers
Friday 20th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Keenan Wilcox
Friday 20th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – Strange Brew
Saturday 21st – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Frank Stofanik
Thursday-Sunday July 26th – 29th
• International Buskers Festival
AUGUST
Thursday 2nd – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Darlene Fair
Friday 3rd – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Sean Luciw
Friday 3rd – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – Madison Olds
Saturday 4th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Jackson Marshall
Thursday 9th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Strio V
Friday 10th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Joel Ellsay
Friday 10th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – TBA
Saturday 11th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Alkenolics
Thursday 16th – Lansdowne Village
11:30-1:30PM – Larry Frisk
Friday 17th – 400blk Victoria Street
11:30-1:30PM – Bill Gibson
Friday 17th – 200blk Victoria Street
6:00-8:00PM – TBA
Saturday 18th – 300 blk Victoria Street
11:30-1:30PM – TBA